
[TYLKO U NAS] Dr J. Hajdasz: W środowisku mediów liberalnych nie było i nie ma refleksji w sprawie tzw. urodzin Hitlera
Ważna jest refleksja na temat roli dziennikarzy w sprawie tzw. urodzin Hitlera. Przez środowiska głównych mediów autorzy materiału byli stawiani za wzór dziennikarstwa i otrzymali główne nagrody w kategorii dziennikarstwo śledcze, choć opisywali zjawisko, które istniało incydentalnie. W sprawach wywołujących napięcia i kontrowersje potrzebna jest refleksja, a nawet przewidywanie społecznych skutków, jakie może ona wywołać. Tego w środowisku mediów liberalnych w tej sprawie nie było i nie ma – zwróciła uwagę dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja.











