
Andrzej Duda: Trzeba podnieść poziom życia w Polsce
Prezydent Andrzej Duda odwiedził wczoraj województwo opolskie, gdzie spotkał się m.in. z mieszkańcami Strzelec Opolskich. Podczas spotkania z mieszkańcami w

Prezydent Andrzej Duda odwiedził wczoraj województwo opolskie, gdzie spotkał się m.in. z mieszkańcami Strzelec Opolskich. Podczas spotkania z mieszkańcami w

Chodzi o dokumenty ujawnione przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych zawierające m.in. informacje o zarejestrowanych firmach w tzw. rajach podatkowych.

Wielka Pokuta na Jasnej Górze w intencji przebłagania za grzechy narodu odbędzie się 15 października. O szczegółach wydarzenia z reż. Maciejem Bodasińskim, jednym z organizatorów akcji, na antenie Radia Maryja rozmawiał o. Janusz Dyrek CSsR.

„Zadaniem władz jest dzisiaj dążenie do tego, by podnieść jakość życia w naszym kraju; to jest sprawa absolutnie podstawowa” – mówił w Strzelcach Opolskich prezydent Andrzej Duda.

„Na pytanie podstawowe, które zada każdy: czy są pieniądze, które są niezbędne dla naszej Ojczyzny, żeby zrealizować te programy, odpowiadam – te pieniądze są. Co jest nam potrzebne? Po pierwsze wola, która kształtuje prawo, czyli chęć zwiększenia efektywności fiskalnej systemu” – powiedział prof. Witold Modzelewski.

O chrześcijanach i Kościele w Turcji oraz swojej kapłańskiej posłudze opowiada o. Maciej Sokołowski z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, misjonarz w tureckim Efezie.
Rosjanie wyrazili gotowość do wzięcia udziału w polskim przetargu na budowę elektrowni jądrowej. Na razie jednak taki przetarg nie został

W grudniu kończy się kadencja prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego. Zgodnie z ustawą Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału ma przedstawić prezydentowi
Konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego może wkrótce się zaostrzyć – wskazują eksperci. Punktem zapalnym może być wybór nowego prezesa Trybunału. W drugiej połowie grudnia prof. Andrzej Rzepliński zakończy swoją kadencję.
„Mamy do czynienia z taką oto rzeczywistością, że ruch antyrządowy, bo tak trzeba nazwać w tej chwili KOD – to jest już oficjalnie ruch antyrządowy – zmierzający do tego, by obalić władze wybraną w demokratycznych wyborach”.

Zmiany w każdym rządzie są rzeczą zupełnie naturalną. Nie doszukiwałbym się jakiś niestosowności czy też niezrozumiałych posunięć i decyzji – stwierdził dr Krzysztof Kawęcki.

Premier Beata Szydło oraz minister sportu Witold Bańka powitali oficjalnie w Ojczyźnie naszych paraolimpijczyków.
