fot. twitter.com/prezydentpl

Prezydent: zadaniem władz jest podniesienie jakości życia

„Zadaniem władz jest dzisiaj dążenie do tego, by podnieść jakość życia w naszym kraju; to jest sprawa absolutnie podstawowa” – mówił w Strzelcach Opolskich prezydent Andrzej Duda.

We wtorek prezydent odwiedził województwo opolskie, gdzie spotkał się m.in. z mieszkańcami Strzelec Opolskich. W wystąpieniu zaznaczył, że podniesienie jakości życia w Polsce jest decydujące dla przyszłości naszego kraju.

– Dzisiaj zadaniem władz – ale nie tylko tych samorządowych, bo także władz centralnych (mówię o sobie i o polskim rządzie, mówię o polskich parlamentarzystach) – w moim przekonaniu najważniejszym jest dążenie do tego, żeby podnieść jakość życia w naszym kraju. to jest w tej chwili sprawa, którą ja uważam za absolutnie podstawową. Bo to, czy w Polsce będzie się żyło na odpowiednim poziomie zdecyduje o tym, czy my uratujemy się przed pułapką niżu demograficznego czy nie; i czy w przyszłości Polska, nie tylko że będzie się rozwijała, ale czy w ogóle jako państwo będziemy istnieli – podkreślił prezydent.

Prezydent odniósł się też do funkcjonującego od kwietnia tego roku programu „Rodzina 500 plus”. Szef państwa polskiego ocenił, że program ten realnie podniósł poziom życia osób z mniejszych miejscowości, które posiadają większą liczbę dzieci.

RIRM

drukuj