Dr inż. Zięba: In vitro nie jest procedurą życia, tylko śmierci

Rządowy projekt dotyczący in vitro zawiera przekłamanie już w swojej nazwie, ponieważ ta procedura niczego nie leczy – powiedział dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. 

Obrońca życia odniósł się do przygotowanego przez resort zdrowia projektu ustawy o leczeniu niepłodności. To jedna z pięciu propozycji zapłodnienia in vitro, którymi zajmie się dziś Sejm.

Rządowy projekt zakłada, że z procedury in vitro będą mogły korzystać małżeństwa oraz osoby we wspólnym pożyciu. Zabronione ma być tworzenie zarodków w celach innych niż pozaustrojowe zapłodnienie.

Zgodnie z rządową propozycją, zarodek będzie można przekazać na rzecz anonimowej biorczyni. Antoni Zięba zwraca uwagę, że in vitro nie jest procedurą życia, tylko śmierci. 

– Mówię to na podstawie statystyk z wielu zachodnich klinik in vitro. Otóż Brytyjczycy zebrali dane z kilkudziesięciu takich klinik; w sumie mieli zarejestrowane szczęśliwe poczęcie 3,5 mln istot ludzkich w procedurze in vitro. Z tej ogromnej liczby poczętych dzieci, żywych urodziło się 3 proc. Ogromna większość zginęła w czasie tej procedury, część jest jeszcze w zamrażalnikach w temperaturze –200 stopni Celsjusza. Musimy więc jasno mówić: procedura in vitro, to procedura śmierci – zaznaczył dr inż. Antoni Zięba.

Sejm rozpatrzy też przygotowany przez PiS projekt ustawy o ochronie genomu ludzkiego i embrionu ludzkiego zakazujący tworzenia embrionów ludzkich poza organizmem kobiety. Dwie propozycje dotyczące in vitro złożyło też SLD, a jedną Twój Ruch.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl