fot. Kamil Marek

Znaki Światowych Dni Młodzieży peregrynują po Polsce

Znaki Światowych Dni Młodzieży są już w Polsce. Ich peregrynacja rozpoczęła się w ośrodku rekolekcyjnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Śnieżnicy.

Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej dotarły do Polski. Powitała je młodzież z archidiecezji krakowskiej na czele ze swoim metropolitą, ks. abp. Markiem Jędraszewskim. Podczas Eucharystii na rozpoczęcie peregrynacji znaków ŚDM w Śnieżnicy ks. abp Marek Jędraszewski przestrzegał przed pseudoautorytetami, które próbują dziś zawładnąć umysłem młodego człowieka.

– Wielu chce być dzisiaj naszymi mistrzami i nauczycielami. O tym doskonale wiecie. Wystarczy wejść do internetu, słuchać idolów współczesnego świata. Każdy chce niejako zawładnąć naszym sercem, sumieniem, a przy tym jeszcze wmawiają nam, że wolny człowiek to ten, który całkowicie decyduje o sobie, siebie realizuje i to za wszelką cenę, nie patrząc na innych – mówił ks. abp Marek Jędraszewski.

Prawdziwym nauczycielem, który chce dla nas jak najlepiej, jest Jezus Chrystus.

– Światowe Dni Młodzieży, które na pewno pod wpływem natchnień Ducha Świętego rzucił jako hasło i zadanie całemu Kościołowi św. Jan Paweł II, były i są skoncentrowane na to, żeby młody człowiek kuszony przez najrozmaitszych mistrzów i nauczycieli – pseudomistrzów i pseudonauczycieli – umiał je w głębi swej wolności oraz w głębi swojego prawego sumienia odrzucić, a wybrać Chrystusa – podkreślił metropolita krakowski.

Znaki Światowych Dni Młodzieży peregrynują po Polsce już po raz piąty. Tegoroczne pielgrzymowanie jest szczególne – wskazał duszpasterz młodzieży w diecezji bielsko-żywieckiej, ks. Andrzej Wołpiuk.

– To jest pierwszy etap ożywienia naszej wiary po czasie pandemii, czyli lekkiego stonowania. To ten czas, kiedy chcemy przypomnieć, że kolejne ŚDM będą w Lizbonie w 2023 roku i już chcemy rozpocząć przygotowania duchowe do tego czasu – powiedział ks. Andrzej Wołpiuk.

Krzyż ŚDM i Ikona Matki Bożej będą obecne w Polsce przez 10 dni. Swoją peregrynację po polskich diecezjach zakończą 1 września na Westerplatte.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl