ŚDM coraz bliżej. „Wszystko jest realizowane w terminie”

Już tylko ponad trzy miesiące zostały do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ks. bp Damian Muskus, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM, zapewnia, że wszystkie zaplanowane przedsięwzięcia są realizowane w terminie.

W miniony poniedziałek Komitet Organizacyjny ŚDM opublikował informacje o bieżącym stanie przygotowań krakowskich Błoń i Campus Misericordiae w Brzegach. Ks. bp Damian Muskus akcentował, że nie ma żadnych opóźnień w przygotowaniach do tego wyjątkowego spotkania oraz, że nie ma sygnałów, które mogłyby nas niepokoić.

– To jest pozytywna informacja (…), że wszystkie zaplanowane przedsięwzięcia są realizowane w terminie. A zatem możemy spokojnie czekać na przyjazd papieża Franciszka i młodzieży z całego świata do Krakowa w lipcu – powiedział ks. bp Damian Muskus.

Ksiądz biskup dodał też, że Komitet Organizacyjny ŚDM przekazuje rządowi za pośrednictwem wojewody wszystkie informacje, które są potrzebne do stworzenia planu zabezpieczenia wydarzenia.

– Bardzo dobrze układa nam się współpraca z rządem RP, a także z reprezentującym go wojewodą małopolskim. Zostały powołane zespoły zadaniowe do których oddelegowaliśmy przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego ŚDM – poinformował Ksiądz Biskup.

Plan zabezpieczenia ŚDM, czyli końcowy raport, ma być gotowy 15 maja. W połowie marca Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przedstawiło kancelarii premiera raport nt. planu zabezpieczenia ŚDM. Skrytykowano w nim lokalizację Mszy św. kończącej spotkanie młodych z papieżem w Brzegach k. Wieliczki. Ten raport był wstępny i nie uwzględniał wszystkich zrealizowanych już projektów – podkreślił ks. bp Damian Muskus. Obecne prace idą zgodnie z planem.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca w Krakowie. Od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział Ojciec św. Franciszek.


TV Trwam News/RIRM

drukuj