Jesienią ostateczna decyzja ws. miejsc, które odwiedzi Papież

We wrześniu dowiemy się, które miejsca odpowiedzi podczas przyszłorocznej wizyty w Polsce Ojciec Święty Franciszek powiedział w środę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki. Jak dodał, na razie jest pewne, że Papież będzie w Krakowie.

Franciszek odwiedzi Polskę w przyszłym roku w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży planowanymi w Krakowie oraz 1050. rocznicą chrztu Polski.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w drugim dniu zebrania plenarnego Episkopatu ks. abp Gądecki poinformował, że we wrześniu bieżącego roku do Polski przybędzie delegacja watykańska, która odwiedzi miejsca, zaproponowane przez KEP jako cele papieskiej pielgrzymki.

Jak dodał, na razie pewne jest tylko, że Ojciec Świety będzie w Krakowie; prawdopodobnie odwiedzi również Częstochowę, a jeśli chodzi o inne miejsca – trzeba poczekać do przyjazdu delegacji z Watykanu.

ks. abp Gądecki przypomniał, że wśród miejsc, które Franciszek mógłby odwiedzić, wymieniany jest również Oświęcim, gdzie – w ramach prywatnej wizyty – Papież miałby zwiedzić muzeum Auschwitz-Birkenau, ale nie jest to jeszcze pewne.

Wcześniej wśród miejsc, które miałby odwiedzić Papież, wymieniane były: Kraków, Częstochowa, Warszawa, Wadowice i Oświęcim.

Światowe Dni Młodzieży potrwają od 26 do 31 lipca 2016 r. Uroczystości z udziałem Franciszka odbędą się w Krakowie, a msza św. na zakończenie – w Brzegach k. Wieliczki. Młodzi powitają papieża Franciszka 28 lipca na krakowskich Błoniach. W tym samym miejscu dzień później papież będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej. Na Błoniach odbędzie się też Msza św. na otwarcie ŚDM, której przewodniczyć będzie metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.

PAP/RIRM

drukuj