fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zdecydował o przełożeniu o rok Światowego Spotkania Rodzin oraz Światowych Dni Młodzieży

Ojciec Święty Franciszek przełożył o rok Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie i Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Decyzja Papieża związana jest panującą pandemią koronawirusa i jej konsekwencjami. Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w czerwcu 2022 roku, a Światowe Dni Młodzieży – w sierpniu 2023 roku.

Ks. Emil Parafiniuk, który jest dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, zachęca młodych, by już rozpoczęli przygotowania do tego wydarzenia.

– Na naszej stronie internetowej Lizbona2022.pl, która już jest zmieniona na Lizbona2023.pl, można pobrać sobie materiały formacyjne, aby się przygotowywać duchowo. Również diecezjalni duszpasterze młodzieży w wielu diecezjach rozpoczęli przygotowania, więc można na naszej stronie również znaleźć kontakty do duszpasterzy i do tego wyjazdu już się szykować nie na 2022 rok ale na 2023, bo wtedy takie spotkanie się odbędzie. Bardzo ważne jest też, żeby nie tracić nadziei na to spotkanie, żeby pamiętać, że to spotkanie się odbędzie – mówi ks. Emil Parafiniuk.

To jedna z najbardziej nadzwyczajnych decyzji podjętych w Watykanie w związku z pandemią koronawirusa.

Dotyczy ona odległych wydarzeń, bo pierwsze z nich miało odbyć się za ponad rok. Światowe Spotkanie Rodzin zaplanowane było na czerwiec 2021 roku.

RIRM

drukuj