Pozdrowienie Ojca św. Franciszka z okazji XXV Rocznicy Powstania Radia Maryja

Jego Ekscelencja
Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki
Przewodniczący
Konferencji Episkopatu Polski

Papież Franciszek, powiadomiony o obchodach 25-lecia istnienia «Radia Maryja* w Polsce, jednoczy się duchowo z Twórcami, Słuchaczami oraz Uczestnikami jubileuszowych uroczystości.

Jego Świątobliwość dziękuje Bogu za wszelkie dobro, jakie w tym ćwierćwieczu zrodziło się w sercach ludzkich dzięki radiowemu przekazowi ewangelicznych treści, nauczania Magisterium Kościoła, informacji o życiu Wspólnoty wierzących w Chrystusa na całym świecie oraz dzięki modlitwie, w której w sposób szczególny uczestniczą ludzie chorzy i w podeszłym wieku. Życzy, aby „Radio Maryja», dzięki współpracy Ojców Redemptorystów z różnymi kręgami kościelnymi pod przewodnictwem Episkopatu, było skutecznym środkiem ewangelizacji, nośnikiem ponadczasowych wartości ludzkich.

Niech ta rozgłośnia będzie środowiskiem rozwoju chrześcijańskiej duchowości i kultury, twórczym orędownikiem jedności wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli.

Ojciec Święty, zawierzając Maryi, Gwieździe Nowej Ewangelizacji, całą Rodzinę Radia Maryja z serca udziela wszystkim swego Apostolskiego Błogosławieństwa.

Pietro Kard. Parolin Sekretarz Stanu

drukuj