Zakończyło się XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000

Przejściem o północy przez symboliczną Bramę Rybę zakończyło się wczoraj XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000.

Na Pola Lednickie przybyło kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów. Wydarzeniu towarzyszyło hasło „Idź i Kochaj”.

Centralnym punktem spotkania była wieczorna Msza św. z udziałem prymasa Polski ks. abp. Wojciecha Polaka i metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abp. Stanisława Gądeckiego.

Homilię podczas Eucharystii wygłosił ks. bp Grzegorz Ryś z Krakowa.

To jest noc, która mówi nam, że jesteśmy obdarowani miłością, bo Duch Święty jest miłością w tajemnicy Trójcy Świętej. Ta noc jest po to, żeby się otworzyć na to doświadczenie miłości Boga. Kto tego nie zrobi to będzie sobie powtarzał jak mantrę: „idź i kochaj”, „idź i kochaj”, „idź i kochaj”, ale nic z tego nie będzie. Dajcie się pokochać Bogu. Przyjmijcie Go w całości, kiedy chce was wypełnić i wtedy pójdziecie „idź i kochaj” – wzywał młodych ks. bp Grzegorz Ryś.

Podczas spotkania pielgrzymi wysłuchali przesłania, które skierował do nich papież Franciszek.

Ogólnopolskie Spotkania Młodych Lednica 2000 odbywają się od 1997 roku. Ich twórcą był zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra.

Transmisję poszczególnych punktów spotkania przeprowadza TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl