fot. TV Trwam News

XX rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Krośnie

W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbyły się uroczystości związane z dwudziestą rocznicą pielgrzymki Papieża Polaka do tego miasta. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Mieczysław Mokrzycki – metropolita lwowski.

Na spotkanie z Ojcem Świętym Jana Pawłem II 10 czerwca 1997 roku do Krosna przybyło ponad 700 tysięcy wiernych. W trakcie Mszy Świętej sprawowanej na lotnisku Papież kanonizował bł. Jana z Dukli.

– Pełen nadziei, że nie braknie nam odwagi, tak jak św. Janowi z Dukli, który jest również patronem Lwowa. Spoglądam w przyszłość i wierzę, że spełnimy swoje posługiwanie i zbudujemy wokół siebie świat, w którym będziemy narzędziami Chrystusowego pokoju – mówił dziś w homilii ks. abp Mieczysław Mokrzycki, sekretarz Papieża Polaka.

Metropolita lwowski powtórzył apel św. Jana Pawła II, który zachęcał do otwarcia Drzwi Chrystusowi. Bez Boga świat nie zrozumie miłości i nie zazna pokoju.

– Nie trzeba tego dziś udowadniać. Wystarczy spojrzeć na wojnę na Ukrainie, na zamachy terrorystyczne i prześladowania chrześcijan. To wszystko dzieje się wokół nas. Dlatego proszę, abyśmy otwarli drzwi dla Chrystusa. Dla orędzia o Bożym miłosierdziu i fatimskiego wezwania do pokuty i zadośćuczynienia – akcentował ks. abp. Mieczysław Mokrzycki.

Mszę Świętą w Krośnie koncelebrowali m.in. metropolita przemyski ks. abp Adam Szal, ks. abp senior Józef Michalik oraz ks. bp Stanisław Jamrozek.

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj