Wybieram miłość

„Wybieram miłość” pod tym hasłem odbywa się w Zwierzyńcu w diecezji zamojsko – lubaczowskiej w dniach od 21 – 24 sierpnia trzeci Exodus młodych. Jest to spotkanie młodzieży zapoczątkowane przez trzech młodych kapłanów. Pomimo tego, iż jest to młoda inicjatywa gromadzi wielu młodych osób w tym roku bierze w niej udział blisko1000 osób.

 

„Trzech księży postanowiło zorganizować dla młodych ludzi możliwość spotkania się z Panem Bogiem w taki bardzo przystępny sposób i to co młodzież bardzo lubi. Postanowiliśmy zorganizować dla nich koncerty, zapraszamy ciekawych gości znanych z prasy, z telewizji. Przygotowujemy piękne nabożeństwa i zauważyliśmy, że taka forma jest dobra dla młodego człowieka i on takiej formy potrzebuje. – Powiedział Ks. Jarosław Kędra jeden z głównych organizatorów Exodusu Młodych.

 

W tym roku swoje koncerty na spotkaniu młodych w Zwierzyńcu zagrają między innymi: „Luxtorpeda”, „40 i 30 na 70” oraz zespół „Razem za Jezusem”. Z prelekcjami zaproszony został ks. Piotr Pawlukiewicz oraz pan Sylwester Laskowski, który wygłosił konferencje o czystości przed małżeńskiej.

 

„Tematem tegorocznego spotkania jest hasło „Wybieram miłość”. Ponieważ jak wiemy, młody człowiek miłości poszukuje, ale także w tym poszukiwaniu często błądzi i chcemy mu pomóc znaleźć prawdziwą miłość, którą jest sam Jezus Chrystus. I tak, aby nauczył się, że prawdziwą miłość można znaleźć w relacji do drugiego człowieka i do samego siebie.” – Powiedział Ks. Jarosław Kędra.

 

Wypowiedź Ks. Jarosław Kędra.

Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl