WSKSiM po raz 10. pielgrzymowała na Jasną Górę

Na Jasnej Górze zakończyła się 10. Pielgrzymka Studentów i Wykładowców Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Społeczność akademicka przybyła do Tronu Matki Bożej Częstochowskiej, by dziękować za dar życia i modlić się o jego poszanowanie w Polsce i na świecie.

W południe Mszy św. sprawowanej przed Cudownym Obrazem przewodniczył metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo. W homilii Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP podkreślał ważność triady wartości – prawdy, zaufania i wspólnoty. Ks. arcybiskup wskazał również na nierozerwalną więź między prawdą i miłością. [zobacz więcej]

– Przede wszystkim jest to ważne w każdym wymiarze – rodzinnym, narodowym, kościelnym. Cały naród, podkreślał Jan Paweł II we Wrocławiu, „musi żyć we wzajemnym zaufaniu, a to zaufanie opiera się na prawdzie”. Od tego zależy przyszłość Ojczyzny. Trzeba dzień po dniu budować zaufanie, odbudowywać i pogłębiać. Podstawowa triada: Prawda, zaufanie, wspólnota. To są również i nasze zadania, które przypominamy i przedstawiamy Bogu przez wstawiennictwo Maryi w czasie tej kolejnej, jubileuszowej pielgrzymki – mówił ks. abp Wacław Depo.

Na zakończenie Mszy św. o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, TV Trwam oraz Rektor-Założyciel WSKSiM, odnosząc się do obecnej sytuacji w Europie życzył uczestnikom pielgrzymki, by stawali się „arystokratami ducha”.

– Życzę wam, żebyście tak otworzyli serca na działanie Pana Boga w Trójcy Jedynego, Matki Najświętszej, nieba całego, żebyście stawali się coraz bardziej arystokratami ducha. Dzieci Boże to są arystokraci ducha. Prawdziwe dzieci Boże. Widzicie, jak bardzo jest to potrzebne w tej chwili – ten dobry duch, arystokrata ducha – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

O. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM, wskazał, że kolejna pielgrzymka jest dawaniem świadectwa i ukazaniem troski o życie.

– Przebywamy tu jako Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej z pielgrzymką do Królowej Polski, aby dziękować za życie, żeby prosić, żebyśmy to życie naprawdę pięknie wykorzystywali, bo to jest dar do zagospodarowania – a wiemy, że nie zawsze się nam udaje. Chcemy też prosić, żeby docenili, szczególnie w Ojczyźnie, dar życia ci, którzy z tym życiem walczą. Cieszę się, (…) że młodzież  naszej uczelni chce tu przybywać i chce zaświadczyć wobec naszej Ojczyzny i świata, że są dzisiaj młodzi ludzie, którzy kochają życie i wierzą w świętość życia – mówił rektor WSKSiM.

Pielgrzymka akademicka WSKSiM wpisała się w obchody przypadającego jutro Dnia Świętości Życia. Związana jest również z jubileuszem trzechsetnej rocznicy koronacji Cudownego Obrazu.

Transmisję Mszy św. z Kaplicy Cudownego Obrazu przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl