Kraków. W pięciu kościołach modlitwy w ramach „24 godzin dla Pana”

Młodzi zgromadzą się wieczorem w pięciu krakowskich kościołach na modlitwie w ramach inicjatywy „24 godziny dla Pana” ogłoszonej w 2014 r. przez papieża Franciszka. W modlitwach trwających przez całą dobę uczestniczyć będą krakowscy biskupi.

„24 godziny dla Pana” są organizowane w poszczególnych diecezjach w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu. W krakowskie uroczystości zaangażowały się duszpasterstwa młodzieży z całego miasta. W modlitwach trwających przez całą dobę uczestniczyć będą krakowscy biskupi: ks. bp Grzegorz Ryś, ks. bp Damian Muskus, ks. bp Jan Zając, a także metropolita krakowski ks. abp. Marek Jędraszewski.

Jak poinformowali przedstawiciele duszpasterstw w Krakowie, modlitwy w ramach „24 godzin dla Pana” odbędą się w pięciu parafiach i kościołach rozsianych po całym mieście: parafii św. Brata Alberta na nowohuckim os. Dywizjonu 303, bazylice oo. Franciszkanów, kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym, parafii Matki Bożej Różańcowej na ul. Nowosądeckiej 41 i kościele NMP z Lourdes przy ul. Misjonarskiej 37. Finałową Mszę św. zaplanowano w sobotę wieczorem u franciszkanów.

„Przeżywamy okres Wielkiego Postu – czas modlitwy, pokuty, nawrócenia. Chcemy zaproponować pięć przystanków w tej naszej drodze, żeby jeszcze lepiej przeżyć ten czas. Pięć kościołów krakowskich, adoracja, modlitwa, medytacja Słowa Bożego, i przede wszystkim przez cały ten czas sakrament pokuty i pojednania, spotkanie z miłosiernych Panem” – powiedziała Monika z Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny.

Emilia z tego samego duszpasterstwa dodała, że papież Franciszek zachęca wszystkich wiernych, w tym przede wszystkim młodych, do gromadzenia się w tym dniu, by wspólnie przeżyć modlitwę i czas łaski.

W trakcie wydarzenia przez całą dobę będzie można przystąpić do spowiedzi. Zaplanowano też Msze św., liturgie pokutne z drogą krzyżową, uroczyste procesje, czuwania modlitewne i adoracje.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl