Wiceprzewodniczący KEP wezwał do modlitwy za Polskę

O gorącą i nieustanną modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny, która „potrzebuje pokoju i spokoju”, zaapelował ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo nasza Ojczyzna dzisiaj, w tych dniach, które przeżywamy, potrzebuje pokoju i spokoju. Potrzebuje tych małych gestów, które będą przełamywać wznoszone między nami mury czy rowy. Potrzebne są małe gesty. Potrzebna jest modlitwa i o nią was, drodzy siostry i bracia, na początku 2017 roku proszę z całą żarliwością. Módlmy się za Polskę, módlmy się zwłaszcza modlitwą różańcową – apelował ks. abp Marek Jędraszewski.

Metropolita łódzki, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, podczas Mszy Świętej sprawowanej w łódzkiej katedrze, odnosząc się do przeżywanego wczoraj Światowego Dnia pokoju, mówił o sytuacji na świecie oraz o przyczynach braku pokoju.

– Wszystko dlatego, że w sercach ludzkich nie ma pokoju, że dominuje chęć zwycięstwa za wszelką cenę, poniżenie przeciwnika, pogrążenie kogoś w ogromnym nieszczęściu – wskazywał ks. abp Marek Jędraszewski.

Receptą na to, jak podkreślał ksiądz arcybiskup, jest miłość wybaczająca, miłosierna, która powinna dominować w relacjach osobowych, społecznych i międzynarodowych. Źródłem tych dobrych relacji, uporządkowanych, trwałych i mocnych, jest rodzina.

– Gdzie człowiek może wzrastać we wzajemnej miłości, odpowiedzialności, gdzie uczy się życzliwości i solidarności, gdzie codziennie trzeba się wspierać w dążeniu do tego, by utrzymać w sobie, we własnych sercach, pokój i życzliwość – zaznaczył metropolita łódzki.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl