Malaria przyczyną pogorszenia stanu zdrowia ks. abp. Hosera

Przyczyną pogorszenia stanu zdrowia ks. abp. Henryka Hosera jest malaria – poinformował w poniedziałek ksiądz biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.

Według komunikatu ks. bp. Solarczyka zamieszczonego na stronie diecezji warszawsko-praskiej, malarię potwierdziły przeprowadzone w szpitalu badania.

„Postawiona przez lekarzy diagnoza i realizowane procedury medyczne prowadzą do skutecznych efektów leczenia” – dodał ks. bp Solarczyk. Podziękował również wszystkim osobom, które okazują modlitewne wsparcie i życzliwość dla ks. abp. Hosera.

W czwartek ks. abp Hoser po kilkudniowym, nieprzynoszącym poprawy zdrowia leczeniu infekcji trafił do szpitala.

Ks. abp. Henryk Hoser ma 74 lata, od 2008 r. jest biskupem diecezjalnym warszawsko-praskim. Jest pallotynem, misjonarzem, lekarzem; przewodniczy Zespołowi Ekspertów ds. Bioetycznych KEP; jest też członkiem Komisji Duszpasterstwa i Rady ds. Rodziny KEP.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl