fot. PAP

Media manipulują słowami ks. abp. Hosera

Media mainstreamu po raz kolejny wypaczają słowa pasterza Kościoła. Ks. abp Henryk Hoser w wywiadzie dla KAI wyraził troskę o instytucje małżeństwa i rodziny. Przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych nawiązał do adhortacji apostolskiej Jana Pawła II “Familiaris Consortio”.

Ksiądz Arcybiskup zwrócił uwagę, że zawarte w niej zapisy nie były realizowane przez część duszpasterzy. Niektórzy nie poszli za jego głosem, nie zapoznali się nawet z jego nauczaniem.

Efektem tego jest m.in. rosnące zjawisko kohabitacji wśród młodych, czyli wspólnego życia kobiety i mężczyzny bez sakramentu małżeństwa.

Tymczasem w mediach głównego nurtu słyszymy tylko, że Kościół zdradził Jana Pawła II.

Poseł Beata Kempa zwróciła uwagę, że wielu komentatorów zabiera głos w tej sprawie, choć nie zapoznało się z wywiadem.

– Ja to odbieram jako – po pierwsze – atak na rodzinę, atak na podstawowe dokumenty, ale przede wszystkim też kolejny atak personalny na J. E. ks. abp. Hosera. Nie wyobrażam sobie, żeby głos, który wyczytujemy, przepojony troską i miłością, nie pokazujący jakiś konflikt w Kościele, był inaczej odczytany. Warto naprawdę przeczytać ten artykuł w całości, ale w oryginale. Proszę nie wierzyć przedrukom, bo jak ja dzisiaj to przeczytałam, to powiem szczerze, że uznałam, że przyszły czasy sprzed 1989 roku – powiedziała poseł Beata Kempa.   

RIRM

drukuj