fot. PAP/ Tytus Żmijewski

W sobotę w toruńskim sanktuarium odbędzie się ekspiacja za grzechy przeciwko życiu

W Toruniu wierni będą przepraszać Boga za dokonane w ostatnim roku tzw. aborcje w Polsce. Ekspiacja za grzechy przeciwko życiu będzie miała miejsce w najbliższą sobotę w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

W południe rozpocznie się Msza św. przebłagalna. Następnie wyruszy procesja pokutna z relikwiami świętych do krzyża na placu przed Sanktuarium. Wierni będą też błagać Boga, aby prawo w Polsce chroniło każdego człowieka od poczęcia, by nie zabijano dzieci nienarodzonych ze względu na podejrzenie choroby.

Do udziału w modlitwie przebłagalnej zachęca kustosz toruńskiego sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.

Niedawno usłyszeliśmy informację, że 1116 dzieci zostało zamordowanych w naszej Ojczyźnie, dokonano tyle aborcji. To jest grzech, który woła o pomstę do Pana Boga, bo przecież to jest dar życia. To Pan Bóg daje życie  i zabiera wtedy, kiedy trzeba. On jest dawcą życia. Wiemy, że na całym świecie jest dokonywanych ok. 50 mln aborcji. W czasie tej epidemii także nie zostało to ani przerwane – wręcz przeciwnie, chyba zwiększona jest liczba zamordowanych dzieci, więc my chcemy przeprosić przede wszystkim za grzechy aborcji, które dokonały się w zeszłym roku na terenie naszej Ojczyzny, dlatego ta Msza św. przebłagalna będzie połączona również z procesją pokutną – podkreśla o. Andrzej Laskosz CSsR.

Natomiast od 8 września do 30 października w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu będzie trwała Nowenna Pompejańska w intencji ochrony życia.

 

RIRM

drukuj