fot. diecezja.pl

W Krakowie odbędzie się dzisiaj pogrzeb dzieci martwo urodzonych

W Krakowie odbędzie się dziś pogrzeb dzieci martwo urodzonych w miejscowych szpitalach w latach 2018-2019.

Msza św. żałobna rozpocznie się o godz. 9.40 w kaplicy na Cmentarzu Batowickim. Eucharystii będzie przewodniczyć Duszpasterz Rodzin Dzieci Utraconych Archidiecezji Krakowskiej ks. dr Janusz Kościelniak. Po Mszy św. kondukt pogrzebowy odprowadzi zmarłe dzieci na miejsce spoczynku.

Takie pożegnanie jest wyrazem szacunku dla zmarłych, a także szansą na ukojenie bólu rodziców – mówi prof. Urszula Dudziak z Instytutu Nauk o Rodzinie KUL.

– Tego typu pożegnanie połączone z modlitwą pomaga rodzicom przeżyć żałobę. Przygotowani jesteśmy raczej do tego, że to dzieci chowają rodziców. Godzi się więc, aby ten mały człowiek też był pożegnany po chrześcijańsku, był potraktowany z miłością, a jego ciało było poszanowane, […] by był poszanowany fakt żałoby, a więc przeżycie z rodziną i uszanowanie godności człowieka – podkreśla prof. Urszula Dudziak.

W Polsce co roku rodzi się ponad 1000 martwych dzieci. Większość tragicznych zakończeń ciąży wynika z zaburzeń funkcjonowania łożyska. Zgon dziecka może być również związany z defektem genetycznym, wiekiem matki a także jej stylem życia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl