Trwa IV Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia

W Krakowie trwa IV Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia. Dziś wykład wygłosi o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja. Kongres przebiega pod hasłem „Jan Paweł II – Apostoł Bożego Miłosierdzia” i jest m.in. dziękczynieniem za kanonizację Papieża Polaka – świętego Jana Pawła II.

Kongres odbywa się w wyjątkowym miejscu – w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. To właśnie tam ostatnie lata swojego życia spędziła święta siostra Faustyna Kowalska, a w 2002 roku święty Jan Paweł II zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdzia.

Podczas piątkowej Mszy św. inaugurującej spotkanie ks. kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski mówił, że człowiek nie może żyć bez Bożego Miłosierdzia.

– Miłosierdzie Boże jest światłem dla świata i dla całej ludzkości, bo przypomina nam, że człowiek nie może żyć bez miłosiernej, przebaczającej miłości Boga. Człowiek, po prostu, nie może żyć bez Boga, bo gubi siebie samego i dla drugiego człowieka staje się potworem, niebezpieczną bestią – mówił w homilii ks. kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski.

Międzynarodowy Kongres jest wypełnieniem woli Świętego Jana Pawła II, który pragnął aby tajemnica Bożego Miłosierdzia dotarła na krańce świata. Jest również próbą odczytania orędzia przekazanego przez świętą Siostrę Faustynę w kontekście nowej ewangelizacji do czego zachęca Ojciec Święty Franciszek.

– U Franciszka nauka o Bożym Miłosierdziu wypływa z jego jezuickiej tożsamości. Jest owocem formacji Ignacjańskiej. Pójście drogą wskazaną przez św. Ignacego stawia człowieka uwikłanego we własne ułomności i słabości, wobec wielkości Boga. Jedynym pomostem łączącym te dwie skrajności jest Boże Miłosierdzie – podkreślił ks. prałat Sławomir Order.

Do Krakowskiego sanktuarium przybyli goście z całego świata, którzy dają świadectwo o kulcie Bożego Miłosierdzia w swoich wspólnotach. O tym jak to wygląda w Rumunii mówił ks. bp Petru Ghergel z Jassy.

– Dziękujemy wszystkim za zaproszenie nas tutaj gdzie żyła siostra Faustyna, gdzie żył Jan Paweł II, byśmy mogli jeszcze głębiej poznać to nabożeństwo i nim żyć – zauważył ks. bp Petru Ghergel, Biskup Jassów.

Kongres zbiega się ze wspomnieniem św. s. Faustyny Kowalskiej (5 października), która przekazała światu tajemnicę Bożego Miłosierdzia.

W dniu dzisiejszym wykład gościnny na temat „Apostolstwo Bożego Miłosierdzia w Radiu Maryja i TV Trwam” wygłosi Założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Patronat nad Kongresem objęły Radio Maryja, TV Trwam oraz Nasz Dziennik.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl