fot. jasnagora.com

Środowisko akademickie WSKSiM po raz 11. pielgrzymowało na Jasną Górę

Studenci, wykładowcy, duszpasterze akademiccy oraz władze uczelni Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu po raz jedenasty pielgrzymowali w czwartek na Jasną Górę przed Cudowny Obraz Matki Bożej Królowej Polski.

Pod hasłem „Maryjo Królowo Polski! Umacniaj w nas ducha niepodległości” odbyła się XI Pielgrzymka Akademicka. Środowisko akademickie WSKSiM udało się do Częstochowy, aby modlić się w intencji ochrony życia oraz Ojczyzny.

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszył m.in. ks. abp Wacław Depo. Metropolita Częstochowski przewodniczył wspólnej Eucharystii przed Cudownym Obrazem. Aby walczyć o ochronę i świętość życia musimy słuchać swoich sumień – podkreślał podczas homilii. [czytaj więcej] 

 

Nie ma sumień partyjnych. Sumienie jest głosem Boga we wnętrzu człowieka. Nie powinniśmy się bać głosić tej prawdy o Bogu, który jest życiem, o Bogu, który jest naszą nadzieją – wskazał ks. abp Wacław Depo.

Na koniec Mszy Świętej do pielgrzymów zwrócił się założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Kiedy spoglądałem na was, jak na kolanach podążaliście do Cudownego Obrazu Matki Bożej, jak na kolanach przyjmowaliście Komunię Świętą, mówiłem sobie: „jacy oni są piękni, piękni wewnętrznie”. (…) Takiego piękna nie zapewni wam nawet najlepszy stylista. Dlatego życzę wam, żebyście ciągle trwali w tym pięknie – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki zapoznali się z historią narodowego maryjnego sanktuarium i jego drogocennym patrymonium. Wzięli też udział we wspólnej Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich.

Coroczne wspólne pielgrzymowanie to dla studentów WSKSiM szczególny czas zawierzenia.

– Jasna góra jest dla mnie szczególnym miejscem, nie tylko dlatego, że jest duchową stolicą polski, ale też z osobistego powodu. Moi rodzice mówią, że zostałam wyproszona właśnie tutaj. A teraz jest okazja, żeby wspólnotowo z całą bracią studencką przyjechać – podkreślała Maria Podolecka, studentka II roku kulturoznawstwa.

 

 

 

 

Mateusz Rzepecki/RIRM

 

 

 

 

drukuj