Obrony prac magisterskich na WSKSiM w Toruniu

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w piątek odbyły się obrony prac magisterskich. Po dwóch latach nauki studenci podsumowali swoją wiedzę.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu od piątku ma nowych magistrów.

– Egzamin magisterski to dla uczelni wielkie święto, ponieważ możemy zbierać owoce tylu lat pracy, bycia razem z młodzieżą. Chcę powiedzieć, że dzisiaj jestem bardzo dumny z naszej młodzieży, naprawdę bardzo wysoki poziom obron – mówił rektor toruńskiej uczelni o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Obrony prac dyplomowych odbyły się na dwóch kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz politologia.

– Trzeba było napisać pracę, wyszło mi 120 stron. Potem, jak zacząłem to czytać, to tak myślałem „o jejku, kto to napisał?” To ja czy to może jakiś cytat? Opracowywaliśmy wspólnie z całym kierunkiem pulę pytań, z których mieliśmy odpowiadać, więc razem, wspólnymi siłami dotarliśmy do końca tej wspaniałej przygody – powiedział Emil Książczak, absolwent WSKSiM.

Dr Dorota Żuchowska, dziekan uczelni, wskazała, że podczas egzaminu zachowane zostały wszelkie środki bezpieczeństwa.

– Absolwenci wchodząc na egzamin mieli mierzoną temperaturę, byli w maseczkach itd. Warto podkreślić, że dawaliśmy im możliwość egzaminów online, bo taka jest dopuszczalna możliwość przez polskie prawo – powiedziała dziekan WSKSiM.

Studenci zadecydowali jednak, by na tej ostatniej prostej podejść do egzaminu w formie tradycyjnej.

– Przed samą obroną byłam bardzo zestresowana. Nie wiedziałam, że to jest tak duży stres, ale wchodząc już za próg sali, gdzie odbywały się obrony, jakoś ten stres minął – mówiła Aleksandra Bąbol, absolwentka.

– Generalnie odpowiedziałam na wszystkie pytania. Nie było dodatkowych pytań, więc mam nadzieję, że wszystko skończy się pomyślnie – dodała Monika Szymborska.

Skończyło się na piątkę. Teraz czas na wakacje.

TV Trwam News

drukuj