WSKSiM: Kolejni studenci politologii i kulturoznawstwa obronili prace licencjackie

Kolejni absolwenci opuszczają mury Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. We wtorek odbyły się obrony prac licencjackich na kierunkach politologia oraz kulturoznawstwo.

Tematy prac dotyczyły m.in. konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego czy roli cywilizacji łacińskiej – relacjonuje dziekan WSKSiM dr Dorota Żuchowska.

– Tematy były bardzo ciekawe, które dotyczyły ewolucji protokołu dyplomatycznego w latach 1815-1963 oraz sporu politycznego wokół TK w Polsce w latach 2015-2017, natomiast studenci kulturoznawstwa pisali o symbolice, kulturze, roli cywilizacji łacińskiej. Tematyka jest bardzo różnorodna, a studenci tak dobierają swoich promotorów, aby realizować nie tylko to, co jest na kierunku studiów, ale też własne pasje i zainteresowania naukowe – mówiła dr Dorota Żuchowska.

WSKSiM kształci specjalistów w zakresie dziennikarstwa, politologii, kulturoznawstwa czy informatyki. Wszystkie informacje na temat rekrutacji i kierunków są dostępne na stronie www.wsksim.edu.pl .

RIRM

drukuj