Środowa Audiencja Generalna

Drodzy bracia i siostry

Dzisiaj chciałbym pokrótce pójść z myślą i sercem ponownie do nadzwyczajnych dni trwania 26 światowych dni młodzieży w Madrycie. Było to wydarzenie kościelne i emocjonalne około 2 miliony młodych ze wszystkich kontynentów z radością przeżyło niesamowite doświadczenie braterskości i spotkania z Bogiem dzielenia się wzrostem w wierze: jedna prawdziwa fontanna światła. Dziękuje Bogu za ten dar drogocennej nadziei która dana jest na przyszłości Kościoła. Młodzież ze swoim stałym pragnieniem zakorzenienia się w Chrystusie i pozostania mocnymi w wierze by kroczyć w Kościele.

 

 

Dziękuje tym wszystkim wspaniałomyślnym twórcą, tego Dnia Młodzieży. Kardynałowi arcybiskupowi Madrytu, jego biskupom pomocniczym i wszystkim biskupom Hiszpanii a także innych części świata Papieskiej Radzie do spraw Świeckich, kapłanom, zakonnikom i zakonnicom oraz ludziom świeckim. Ponawiam moją wdzięczność dla hiszpańskich władz, instytucji i stowarzyszeń oraz wolontariuszy, jak również tym wszystkim którzy ofiarowali swoją pomoc modlitewną. Nie mogę zapomnieć ciepłego przyjęcia które otrzymałem od ich wysokości króla i królowej Hiszpanii, jak także całego kraju.

W kilku słowach nie mogę opisać momentów tak mocnych, które przeżyliśmy.

Mam na myśli niekończący się entuzjazm z którym młodzi przyjęli mnie pierwszego dnia na placu de Cibeles, w ich słowach bogatych w oczekiwanie, w mocnym pragnieniu zwrócenia się do prawdy głębszej i zakorzenienia się w niej. W Tej Prawdzie, w której Bóg daje się poznać w Chrystusie. W przeogromnym deszczu i wietrze młodzież została w cichej adoracji Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie aby chwalić Go dziękować Mu i prosić Go o pomoc i światło, w Niedzielę młodzi manifestowali swoją radość życia celebrując Pana w Słowie i Eucharystii aby połączyć się z nim, wzmocnić się bardziej w wierze i życiu chrześcijańskim. W klimacie entuzjazmu spotkałem wolontariuszy, którym podziękowałem za ich wspaniałomyślność i ceremonie pożegnalną Pozostawiłem kraj niosąc w sercu te dni.

Drodzy przyjaciele spotkanie w Madrycie było wspaniałą manifestacją wiary dla Hiszpanii i dla świata, dla licznych młodych pochodzących z różnych zakątków ziemi była to okazja by zastanowić się, rozmawiać, wymienić pozytywne doświadczenia i przede wszystkim modlić się wspólnie i odnowić to zadanie by bardziej zakorzenić swoje życie w Chrystusie, wiernym przyjacielu. Jestem pewny, że powrócili do swoich domów z mocnym postanowieniem by być zaczynem chlebowym. Zaniosą nadzieję, która rodzi się z wiary. W dalszym ciągu towarzysze wam moją modlitwą abyście pozostali wierni codziennym obowiązkom . Wszystkie owoce tych dni powierzam macierzyńskiemu wstawiennictwu NMP.

A teraz chciałbym ogłosić tematy następnych światowych dni młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w diecezjach. Ich mottem będzie: Radujcie się zawsze w Panu. Jest to fragment listu do Filipian (fil 4,4) podczas gdy mottem ŚDM w Rio de Janerio będzie przesłanie Pana Jezusa : Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, Idźcie i czyńcie uczniami wszystkie narody (Mt 28, 19).

Od tego momentu powierzam modlitwie wszystkie przygotowania najważniejszych spotkań. Dziękuję!

Pozdrawiania w języku polskim

Witam polskich pielgrzymów. Razem z wami chcę dziś dziękować Bogu za czas, który przeżyłem wraz z młodzieżą z całego świata w Madrycie. Był to szczególny czas łaski i wzajemnego umocnienia w wierze. Ufam, że zaowocuje w sercach młodych ludzi pragnieniem życia zakorzenionego w Chrystusie i wypełnionego Jego miłością. Tego i wam życzę. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 

Tłumaczenie: Radio Maryja

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl