fot. episkopat.pl

Rzecznik Episkopatu: Korzystajmy z mediów, aby w tym trudnym czasie pozostać w łączności z Kościołem

Korzystajmy z licznych transmisji online i telewizyjnych, aby w tym trudnym czasie pozostać w łączności z Kościołem apeluje ks. Paweł RytelAndrianik, rzecznik Episkopatu Polski.

Polska, podobnie jak inne kraje, zmaga się z koronawirusem. Na zarażenie szczególnie narażone są osoby starsze i osłabione. Zgodnie z decyzjami służb państwa, nie mogą się odbywać zgromadzenia powyżej 50 osób. Dotyczy to także Mszy św. Dlatego księża biskupi udzielili wiernym dyspensy – w Eucharystii można uczestniczyć za pośrednictwem mediów.

Trwa okres Wielkiego Postu. Radio Maryja zaprasza wszystkich na rekolekcje ze stolicy duchowej naszej ojczyzny pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

Rekolekcje potrwają od wtorku do czwartku, czyli do uroczystości św. Józefa, na antenie Radia Maryja o godz. 8.30 i 17.10. Korzystajmy z mediów, które w tych trudnych dniach pozwalają na kultywowanie żywej wiary – mówi ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu.

Tegoroczny Wielki Post to post od Eucharystii, ale nie od Pana Jezusa. To post od zgromadzeń w kościele, ale nie od modlitwy. To post od odwiedzin rodziny i bliskich, ale nie od miłości bliźniego. A pomocą w przeżywaniu tego Wielkiego Postu są dla nas m.in. transmisje Mszy św., modlitwy różańcowych oraz inne inicjatywy online, w tym rekolekcje – zaznacza ks. dr Paweł Rytel-Andrianik.

Papież Franciszek podczas wtorkowej Mszy św. w Watykanie modlił się w intencji starszych ludzi, którzy są samotni i przestraszeni epidemią koronawirusa. Po raz kolejny Papież odprawił Mszę św. w kaplicy Domu Świętej Marty bez udziału wiernych.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj