Obrady Rady Stałej Episkopatu na Jasnej Górze

Dziś na Jasnej Górze zbierze się Rada Stała Episkopatu Polski. Głównymi tematami obrad będą m.in. przygotowania do 1050. Rocznicy Chrztu Polski, organizacja Światowych Dni Młodzieży, a także beatyfikacja dwóch polskich franciszkanów. Obrady księży biskupów rozpoczną się w Bibliotece Klasztoru Jasnogórskiego.

Ks. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, mówi, że duchowni podejmą także temat przygotowań do wizyty Ojca Świętego Franciszka w Polsce.

Oddzielny punkt spotkania będzie dotyczył przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Wiemy jednak, że jeśli to wydarzenie zostanie potwierdzone przez Stolicę Apostolską, to oprócz pewnych już ŚDM, mających miejsce w Krakowie, Ojciec Święty będzie gościł także w innych miejscach naszej Ojczyzny. Te przygotowania idą zatem dwutorowo. To, co dotyczy Krakowa jest już o wiele bardziej posunięte w przygotowaniach – terminy i wydarzenia są już pewne. Jest już pewna grupa zgłoszonych, zarówno młodych z całego świata, jak i dziennikarzy – oczywiście są to nieformalne zgłoszenia. Formalne będą miały miejsce dopiero w swoim czasie – podkreśla ks. bp Artur Miziński.

Jutro przybyli na Jasną Górę biskupi, kapłani, osoby życia konsekrowanego i wierni wezmą udział we Mszy św. ku czci Matki Bożej Królowej Polski.

Eucharystia rozpocznie się na Jasnogórskim Szczycie o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi ks. abp Stanisław Gądecki, przew. KEP. Transmisja Eucharystii w Radiu Maryja i TV Trwam.

RIRM/KEP

drukuj