fot. PAP

Rok temu odeszła Marianna Popiełuszko

Dziś przypada pierwsza rocznica śmierci Marianny Popiełuszko, matki bł. ks. Jerzego.  Marianna Popiełuszko pochodziła z Grodziska. Wraz z mężem – Władysławem Popiełuszką mieli pięcioro dzieci. Jej wychowanie w dużej mierze ukształtowało charakter patrona NSZZ „Solidarności”.

Po zabójstwie ks. Jerzego kontynuowała jego dzieło, m.in uczestnicząc w spotkaniach rocznicowych oraz pielgrzymkach Ludzi Pracy na Jasną Górę.

Była zawsze wierną słuchaczką Radia Maryja, zatroskaną o losy Kościoła i Ojczyzny. W ubiegłym roku odwiedziła rozgłośnię. Podczas wizyty powiedziała, że ceni Radio Maryja za przekazywanie prawdy. Wyznała również, że prosiła Pana Boga o dar kapłaństwa dla swojego dziecka.

Prosiłam, nosząc je pod sercem, o łaskę kapłaństwa, o powołanie zakonne albo kapłańskie, bo nie wiedziałam, czy urodzę chłopca czy dziewczynkę. Moim pragnieniem było zostać matką. I tak, Pan Bóg wysłuchał grzesznicy i wybrał syna na pokutnika. Za życie dziękuję, od śmierci się nie wypraszam – bo i życie i śmierć są darem Bożym – mówiła na antenie toruńskiej rozgłośni.

W 2006 r. prezydent Lech Kaczyński odznaczył Mariannę Popiełuszko Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce i za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej. Zmarła 19 listopada 2013 r. w Szpitalu Miejskim w Białymstoku.

RIRM

drukuj