fot. Agnieszka Dąbrowska

Marianna Popiełuszko odwiedziła Radio Maryja

Marianna Popiełuszko matka bł. ks. Jerzego i jej drugi syn Stanisław wraz z rodziną odwiedzili Radio Maryja. Wspólnie ze słuchaczami odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Po wspólnej modlitwie w krótkiej rozmowie, mama błogosławionego powiedziała, że ceni Radio Maryja za przekazywanie prawdy. W trakcie spotkania wyznała, że prosiła Pana Boga o dar kapłaństwa dla swego dziecka.

Prosiłam Boga nosząc pod sercem życie, o łaskę kapłaństwa, powołanie zakonne albo kapłańskie, bo nie wiedziałam co urodzę. Moim pragnieniem było zostać matką. Pan Bóg mnie wysłuchał, grzesznicy. Dał mi syna pokutnika. Za życie dziękuję, od śmierci się nie wypraszam. Życie i śmierć jest darem Bożym – mówiła Marianna Popiełuszko.

Wdzięczność za to jakim człowiekiem był ks. Jerzy wyraził także brat błogosławionego.

To jest ogromne przeżycie mieć tak wspaniałego brata, który oddał życie za wiarę i Ojczyznę; oby jak najwięcej było takich oddanych je osób – powiedział Stanisław Popiełuszko, brat ks. Jerzego.

Rozmowa z Marianną Popiełuszko i bliskimi bł. ks. Jerzego:

Audio MP3
Pobierz

Po spotkaniu w Radiu Maryja Marianna Popiełuszko wraz z bliskimi udała się na uroczystość nadania jej tytułu honorowej obywatelki województwa kujawsko-pomorskiego.  Tytuł ten otrzymała podczas Uroczystej Sesji Sejmiku.

– Dla nas to jest wielki honor i nobilitacja, że mama bł. ks. Jerzego Popiełuszki zgodziła się przyjąć odznaczenie województwa, i będzie jedną z trzech osób, które są honorowymi obywatelami województwa kujawsko-pomorskiego. Cieszymy się bardzo, że przyjęła, że przyjechała i będziemy mogli w ten sposób uhonorować mamę, która wydała wielkiego kapłana, patriotę, który powinien być wzorem również dla naszej małej Ojczyzny w której tu żyjemy – powiedział Przemysław Przybylski, radny kujawsko-pomorskiego sejmiku wojewódzkiego.

Marianna Popiełuszko uczestniczy także w Eucharystii sprawowanej w bydgoskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziś mija 100. rocznica konsekracji tej parafii. Mszy św. przewodniczy i homilię wygłosi o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektora Radia Maryja. Transmisję z uroczystości przeprowadza Radio Maryja i TV Trwam.

Podczas dwudniowej wizyty w województwie kujawsko-pomorskim Marianna Popiełuszko  spotka się jeszcze z ks. bp. Andrzejem Suskim, władzami regionu, dziećmi i młodzieżą oraz harcerzami. Mama księdza Popiełuszki będzie uczestniczyła w nabożeństwach w Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku. Nawiedzi także miejsca pamięci poświęconych jej błogosławionemu synowi.

6 czerwca pani Marianna uczestniczyła w obchodach III rocznicy beatyfikacji ks. Jerzego we Włocławku i Warszawie. Następnie przyjechała do Torunia, gdzie wraz z marszałkiem Piotrem Całbeckim i zastępcą prezydenta Torunia Ludwikiem Szubą złożyła kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II a także pomnikiem swojego syna.

Galeria

  

RIRM

drukuj