28. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W najbliższy piątek mija 28 rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. We Włocławku rozpoczną się dziś obchody rocznicy śmierci błogosławionego .

Centralnym punktem uroczystości będzie Eucharystia, której przewodniczyć będzie ordynariusz diecezji włocławskiej ks. bp Wiesław Mering.

– Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 pod krzyżem – pomnikiem na Zalewie Włocławskim. Po modlitwie za wstawiennictwem błogosławionego ks. Jerzego oraz złożeniu wieńców, nastąpi procesja do Sanktuarium Męczeństwa z modlitwą różańcową i relikwiami błogosławionego męczennika. Przed rozpoczęciem Mszy św. zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej, gdzie rodziny ofiar złożą wieńce. O godz. 18.00 sprawowana będzie Eucharystia – informował o. Szymon Korytowski, rzecznik prasowy Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku

Jak akcentuje o. Szymon Korytowski, w różańcowym miesiącu październiku i u progu nowego roku duszpasterskiego Kościoła – Roku Wiary, uroczystości te nabierają szczególnej wymowy.

– Ta uroczystość staje się niezwykle wymowna. Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko do ostatniego dnia, był czcicielem Maryi z różańcem w dłoniach, oddał życie za wiarę poprzez męczeństwo. To dla nas doskonały drogowskaz w naśladowaniu Chrystusa na czas przeżywania Roku Wiary. Wierni przybywający do sanktuarium na tę uroczystość będą mogli uzyskać odpust zupełny na mocy dekretu biskupa włocławskiego – dodał o. Szymon Korytowski.

Obchodom towarzyszyć będzie monumentalna wystawa zatytułowana szlakiem pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Główne uroczystości ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki odbędą się w parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu.

– Już po raz kolejny będziemy obchodzili uroczystości liturgiczne wspomnienia błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Na Żoliborzu w Warszawie w miejscu, które jest sercem kultu błogosławionego ks. Jerzego, te obchody mają szczególny wymiar. Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców Warszawy i okolic, ale również gości z całego kraju na Mszę św. koncelebrowaną, której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Piotr Greger, biskup pomocniczy diecezji Bielsko – Żywieckiej. Msza św. będzie sprawowana o godzinie 18.00. O godzinie 16.00 wierni gromadzili się będą na różańcu w intencji Ojczyzny. O godzinie 17.00 organizatorzy zapraszają na program słowno – muzyczny w wykonaniu artystów scen warszawskich – powiedział ks. Tadeusz Bożełko, proboszcz parafii  św. Stanisława Kostki w Warszawie.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl