Regina Coeli z Ojcem Świętym Franciszkiem

Drodzy Bracia i Siostry,

na zakończenie tej celebracji  pragnę pozdrowić was wszystkich, którzy przybyliście oddać hołd nowym Świętym, w sposób szczególny dziękuje oficjalnej delegacji z Włoch, z Kolumbii i z Meksyku.

Niech męczennicy z Otranto pomagają drogiemu ludowi włoskiemu patrzeć z nadzieją w przyszłość, ufając w bliskość Boga, który nigdy nie opuszcza nawet w trudnych momentach.

Niech za wstawiennictwem Matki Laury Montoya, Pan obdarza Kościół nowym impulsem misyjnym i ewangelizacyjnym a przykładem jedności i pojednania tej nowej Świętej niech inspiruje ukochane dzieci Kolumbii do kontynuowania służby na rzecz pokoju i sprawiedliwego rozwoju swojej ojczyzny.

W dłonie Świętej Marii Guadelupe Garcíi Zavala złóżmy wszystkich ubogich, chorych, i tych, którzy ich wspierają. Powierzmy jej wstawiennictwu szlachetny naród meksykański, aby rozproszyła całą przemoc i niepewność. Niech wzrasta na drodze solidarności i braterskiego współistnienia.

Cieszę się, że mogę również przypomnieć, iż wczoraj w Rzymie został ogłoszony błogosławionym ksiądz Luigi Novarese, założyciel Pobożnej Unii Cichych Pracowników Krzyża. Łącze się w dziękczynieniu za dar i przykład tego kapłana, który potrafił odnowić duszpasterstwo chorych, czyniąc ich aktywnymi uczestnikami Kościoła.

Pozdrawiam uczestników “Marszu dla Życia”, który odbył się tego ranka w Rzymie i zapraszam wszystkich do przywiązywania żywej uwagi do kwestii ochrony życia ludzkiego od momentu jego poczęcia aż do naturalnej śmierci.  Przy tej okazji pragnąłbym przypomnieć, także o akcji zbierania podpisów jaka odbywa się we włoskich parafiach i wsparciu inicjatywy europejskiej “Jeden z nas”, aby zagwarantować ochronę prawną embrionów, otaczając ochroną każdą istotę ludzką już od pierwszych chwil jej istnienia. Szczególnym momentem dla tych, którym leży na sercu ochrona sakralności życia ludzkiego będzie “Dzień Evangelium Vitae”, który w kontekście obchodzonego Roku Wiary odbędzie się w Watykanie w dniach 15, 16 czerwca.

Serdecznie pozdrawiam wszystkie grupy parafialne, rodziny, szkoły i obecnych młodych. Z dziecięcą ufnością zwróćmy się teraz do Dziewicy Maryi, matki i przykładu wszystkich świętych.

Tłumaczenie: Radio Maryja

drukuj