fot. PAP/EPA

Papież wyświęcił 11 księży. „Bądźcie bardzo miłosierni”

Obchodzimy dziś czwartą Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Na dziś przypada także pięćdziesiąty trzeci Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przed południem Ojciec Święty Franciszek w Bazylice św. Piotra wyświęcił jedenastu księży.

W homilii papież przypomniał, że jedynym Najwyższym Kapłanem Nowego Przymierza jest Pan Jezus, „ale w Nim także cały święty lud Boży stał się ludem kapłańskim”. 

– Pan zechciał wybrać niektórych w sposób szczególny, aby sprawując publicznie w Kościele w Jego imieniu urząd kapłański na rzecz wszystkich ludzi, przedłużali Jego osobiste posłannictwo nauczyciela, kapłana i pasterza – mówił papież.

Zwracając się do nowych kapłanów Ojciec Święty wezwał ich, aby przez chrzest włączali nowych wiernych do ludu Bożego, a przez sakrament pokuty odpuszczali grzechy w imieniu Chrystusa i Kościoła. Bądźcie bardzo miłosierni – apelował papież Franciszek.

W południe papież spotkał się ponownie z wiernymi na modlitwie Regina Caeli.

W swoim rozważaniu Ojciec św. zwrócił uwagę na obraz pasterza i owiec, który to obraz wskazuje na ścisłą więź, jaką Jezus pragnie nawiązać z każdym z nas.

– On jest naszym przewodnikiem, naszym nauczycielem, naszym przyjacielem, naszym wzorem, ale przede wszystkim jest naszym Zbawicielem. Następne zdanie Ewangelii stwierdza bowiem: „Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki” – wskazał Ojciec św.

Na zakończenie papież udzielił wszystkim swego apostolskiego błogosławieństwa.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj