Radom od 35 lat pielgrzymuje na Jasną Górę

Do 18 sierpnia na placu przed budynkiem Carazziego w Radomiu można oglądać wystawę prezentującą historię pielgrzymek wiernych z ziemi radomskiej na Jasną Górę. W tym roku Radomska Piesza Pielgrzymka do tronu Maryi Królowej Polski obchodzi jubileusz 35-lecia.

Na Placu Carazziego, przed Urzędem Miasta w Radomiu wystawiona jest na osiemnastu planszach prezentacja przedstawiająca, jak rozwijał się ruch pielgrzymkowy w Radomiu.

Jak informuje pomysłodawca wystawy ks. Leszek Domagała ekspozycja ma na celu przede wszystkim uczczenie jubileuszu 35 lat radomskiego pielgrzymowania na Jasna Górę.

W tym roku przeżywamy 35. rocznicę Pielgrzymki Radomskiej na Jasną Górę. W 1978 roku po raz pierwszy wyruszyła samodzielna pielgrzymka Diecezji Radomskiej pod kierownictwem ks. Zdzisława Domagały.  W 2013 roku przeżywamy m.in. Rok Wiary, rok jubileuszu, rok 35. rocznicy pielgrzymki, a także 10. rocznicę śmierci ks. Zdzisława Domagały, wieloletniego dyrektora radomskiej pielgrzymki – powiedział ks. Leszek Domagała.

35. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia. Rozpocznie ją Msza Święta o godz. 9.30 sprawowana przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Eucharystii będzie przewodniczył bp Adam Odzimek.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl