Porwanie na polską świętość

To porywanie na Polską świętość – tak do wczorajszej próby zniszczenia cudownego obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze przez 58 letniego mężczyznę ze Świdnicy odniósł się prof. Zdzisław Krasnodębski.

Socjolog stwierdził, że dziś mamy do czynienia z nieustannymi próbami wypierania katolików ze sfery publicznej. Wiąże to m.in. z antykościelną działalnością Ruchu Palikota. Dodał, że widoczny jest nieustanny proces podgrzewania takiej  atmosfery.

To jest porywanie się na polską świętość. Wszyscy byliśmy wychowani na trylogii. Wiemy co to znaczy nawet jeżeli ktoś jest niewierzący. Dziś widzimy uderzanie w symbol. Mieliśmy okazję obserwować różnego rodzaju działania podczas demonstracji na Krakowskim Przedmieściu. W Polsce toczy się spór kulturowy, czy nawet wojna kulturowa. Nie ulega wątpliwości, po której stronie jest agresja – powiedział prof. Zdzisław Krasnodębski.

Prof. Zdzisław Krasnodębski powiedział, że jako wykładowca nigdy w Polsce nie czuł się ograniczony przez kościół, zawsze jednak jak dodaje napotykał na ludzi tzw. oświeconych – kiedyś takimi osobami byli marksiści teraz są feministki. To są osoby, które starają się  kontrolować myśl robiąc to wszystko pod pozorami wolności – zaznaczył.

To tak samo jak z tzw. językiem nienawiści. Wiemy kto tę nienawiść szerzy i kto mówi o miłości. Widać tę perwersję języka. To jak prokuratura, która jednocześnie mówi, że był trotyl, ale nie było środków wybuchowych. To jest operacja na języku, przeinaczanie wszystkiego. Strona agresywna, strona, która chce ograniczyć wolność, wolność wiary, która jest tutaj podstawowym osiągnięciem robi to rzekomo w imię wolności. Strona, która jest w jakimś sensie agresywna mówi o tolerancji i porozumieniu. Za chwilę będziemy mieli ustawę o nienawiści, ta która będzie służyła, aby ścigać krytyków tego rządu – powiedział prof. Zdzisław Krasnodębski.

 

Wypowiedź prof. Zdzisława Krasnodębskiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj