fot. Archidiecezja Łódzka

Polscy biskupi spotkali się Papieżem

Polscy księża biskupi przebywają w Watykanie z wizytą „ad limina Apostolorum”. W niedzielę uczestniczyli w modlitwie Anioł Pański. Wcześniej spotkali się z Ojcem Św. Franciszkiem.

„Jako pasterze Kościoła czuliśmy się braćmi Biskupa Rzymu” – dzieli się przeżyciami ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

– Spotkanie z Ojcem św. było pełne ciepła, braterskiego zrozumienia i poczucia, że jesteśmy wspólnie zatroskani o to, aby ludzie mogli dojść do zbawienia w Kościele ustanowionym przez Chrystusa. Ta wspólna troska sprawiało, że czuliśmy się jako biskupi braćmi Biskupa Rzymu. Atmosfera spotkania sprawiła, że tym bardziej czujemy się odpowiedzialni za wspólną modlitwę w naszych kościołach partykularnych za Piotra naszych czasów, za Biskupa który jest w Rzymie i który jest prawdziwą skałą i umocnieniem dla wszystkich – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski.

 Ks. bp Wiesław Mering, pasterz diecezji włocławskiej, zwrócił uwagę na to, że Ojciec św. doskonale był zorientowany w tym, co dzieje się w Polsce.

–  To jest owoc sprawozdań, które przygotowywali biskupi. Są one bardzo precyzyjne i dokładne. Papież poruszył wszystko czym żyje Kościół, wszystkie najważniejsze tematy: rodziny, świadectwa, miłosierdzia. Muszę dodać, ku swojej chwale, że w kościele włocławskim  narodziła się święta siostra Faustyna – powiedział ks. bp Wiesław Mering.

Polscy biskupi do tej pory odwiedzili trzy watykańskie kongregacje: Wychowania Katolickiego, Duchowieństwa i Kultu Bożego.

Jest to pierwsza od ponad 8 lat tradycyjna wizyta polskich biskupów w watykańskich urzędach. Poprzednią złożyli na początku pontyfikatu Benedykta XVI.

 

RIRM

 

          

drukuj