Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W sobotę – 1 marca 2014 r. odbędzie się kolejna pielgrzymka młodzieży maturalnej diecezji toruńskiej do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Hasło pielgrzymki nawiązuje do myśli przewodniej roku duszpasterskiego 2013/2014 przeżywanego w Polsce: „Wierzę w Syna Bożego”.

Pragniemy złożyć naszej Matce – Pani Jasnogórskiej wyrazy naszej wdzięczności za dar peregrynacji

Jej Cudownej Ikony w naszej diecezji.  Pragniemy kontemplując Oblicze Maryi z Jezusem w tajemnicy Jasnogórskiej Ikony wraz z Matką naszego Pana odkrywać, że wskazuje nam nieustannie na Swojego Syna, wołając słowami z Kany Galilejskiej: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2, 5).

Serdecznie zapraszam młodzież maturalną do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Zapraszam również księży, wychowawców i nauczycieli, by towarzyszyli młodzieży w przeżyciu tego spotkania z Jezusem i Jego Matką w tym wyjątkowym miejscu, jakim jest Jasnogórskie Sanktuarium.

Prosimy również o zachęcenie młodzieży, by skorzystała z sakramentu Pojednania we własnych parafiach, ze względu na dużą ilość pielgrzymów na Jasnej Górze.

Program:

14.00 – Nabożeństwo Różańcowe w Kaplicy Cudownego Obrazu.

15.00 – (sala o. A. Kordeckiego) – Konferencja o. Marcina Ciechanowskiego paulina, rekolekcjonisty, duszpasterza młodzieży, egzorcysty posługującego w Jasnogórskim Sanktuarium.

17.00 – Msza Święta w intencji maturzystów w Bazylice Jasnogórskiej.

19.00 –  Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

21.00 – Apel Jasnogórski (dla chętnych).

 

Ks. Artur Szymczyk
Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

drukuj