Pierwsze sanktuarium w Suwałkach

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa został dziś podniesiony do godności Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 18:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. To kościół, w którym dotychczas znajdowały się potrójne relikwie apostołów Bożego Miłosierdzia: św. siostry Faustyny, bł. ks. Michała Sopoćki i bł. Jana Pawła II.

– Dzisiaj na zakończenie 10. suwalskich dni świętości życia ten kościół został podniesiony do godności Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Jest to historyczny moment, wotum przed zbliżającą się kanonizacją. Nasz kościół leży na szlaku Łagiewniki – Wilno, to przepiękne miejsce, które warto odwiedzać i wypraszać łaski u Jezusa Miłosiernego – powiedział ks. Jarema Sykulski, proboszcz parafii NSPJ.

Powstanie sanktuarium może oznaczać wzmożony ruch pielgrzymów, którzy będą się zatrzymywać w Suwałkach w drodze do Ostrej Bramy.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl