fot. wikipedia.org

Suwałki: wyruszyła 30. Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka do Wilna

Z Suwałk wyruszyła 30. Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka do Wilna. Modlitewną wędrówkę zainaugurowała Msza św. w kościele Matki Bożej Miłosierdzia. Eucharystii przewodniczył ks. bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy diecezji ełckiej.

W tym roku z powodu epidemii modlitewnym szlakiem przejdą jedynie księża, przedstawiciele obsługi oraz przewodnicy poszczególnych grup pielgrzymkowych.

Wierni mogą uczestniczyć w pielgrzymce duchowo, m.in. dzięki materiałom formacyjnym oraz przez transmisję Eucharystii, różańca św. oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszą dwa hasła – wskazuje kierownik pielgrzymki ks. Tomasz Pełszyk.

– Nawiązujemy do dwóch ważnych wydarzeń. Pierwszym jest setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II i stąd jest hasło „Nie lękajcie się!”. Chcemy pod tym hasłem wsłuchiwać się w nauczanie św. Jana Pawła II i pod nim chcemy kroczyć. Natomiast drugie podhasło nawiązuje do pierwszej pielgrzymki z Suwałk, do Ostrej Bramy w Wilnie, ponieważ uczestnicy pierwszej pielgrzymki, podają nam kroniki, modlili się w intencjach wszystkich. Była to pielgrzymka dziękczynna. Dziękowali Panu Bogu za dar wolności, wyzwolenie się spod jarzma byłego Związku Radzieckiego. Dlatego w tym roku po raz kolejny chcemy podziękować Panu Bogu za wolność – powiedział ksiądz Tomasz Pełszyk. 

30. Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Suwałk do Wilna zakończy się 24 lipca. Zwieńczy ją Msza św. w Ostrej Bramie o godz. 10.30.

RIRM

drukuj