fot. PAP/Tomasz Gzell

E. Witek w Wilnie: Przyjęliśmy wspólną deklarację dot. poparcia dla dołączenia Ukrainy do NATO

Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, powiedziała, że ma nadzieję, iż po jutrzejszym szczycie NATO w Wilnie Ukraina będzie miała wyznaczoną jasną drogę do członkostwa w Sojuszu.

Szefowie parlamentów Polski i krajów bałtyckich podpisali w Rydze deklarację popierającą włączenie Kijowa do NATO.

Po spotkaniu marszałek Witek zaznaczyła, że Polska i kraje bałtyckie popierają także członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej.

– To, że Ukraina musi być członkiem NATO – także po to, żeby być gwarantem bezpieczeństwa będąc w NATO – omówiliśmy to w swojej deklaracji, którą wspólnie przyjęliśmy. Podpisaliśmy się pod tym, podobnie jak przed członkostwem Ukrainy w Unii Europejskiej, które popieramy. Rzeczywiście, nasze parlamenty przyjęły takie uchwały, które popierają członkostwo Ukrainy w NATO i w UE, szczególnie w NATO, ponieważ chodziło nam o to, żeby te uchwały były podjęte przed szczytem w Wilnie. I to się udało – powiedziała Elżbieta Witek.        

Marszałek Sejmu od niedzieli przebywa z wizytą na Łotwie. Po dwudniowej wizycie w stolicy kraju wróci do Warszawy wraz z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy, Rusłanem Stefanczukiem. Jutro oboje wezmą udział w obchodach rocznicy rzezi wołyńskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl