Ukraina: pięciu terrorystów zostało zabitych

Pięciu terrorystów zostało zabitych podczas akcji odblokowywania dojazdów do opanowanego przez separatystów prorosyjskich Słowiańska w obwodzie donieckim – podało MSW Ukrainy.

Resort przekazał, że w wyniku operacji zniszczono trzy blokady, ustawione przez separatystów w północno-wschodniej części miasta. Na Ukrainie trwa operacja antyterrorystyczna przeciwko siłom separatystycznym, okupującym instytucje państwowe we wschodnich obwodach.

Sytuacja jest bardzo napięta. Szef Rosyjskiej dyplomacji mówi już wprost o możliwości rosyjskiej inwazji. Siergieł Ławrow stwierdził, że Rosja zaatakuje Ukrainę tak, jak Gruzję, jeśli zagrożone będą jej  interesy.

Prof. Mieczysław Ryba wykładowca WSKSiM i KUL podkreśla, że Rosja nie straszy na próżno. Najprawdopodobniej ma już plan, który zrealizuje.

– Jedną z cech tej polityki jest to, żeby ona była nieprzewidywalna. Oznacza to, że jej pełna przewidywalność powodowałaby w miarę skuteczną reakcję Zachodu, czy Amerykanów na tego typu kroki. Tutaj tę kwestę mamy rozregulowaną. Zachód tak naprawdę do końca nie wie czy Putin blefuje, czy też gra o najwyższą  stawkę. To co się stało z Krymem miałoby świadczyć o tym, że gra się toczy o najwyższą stawkę, czyli o poszerzenie granic imperium. Na Wschodzie wszystko jest możliwe. Pamiętajmy, że ciągoty separatystyczne są tam bardzo mocne. Ukraina w sensie wojskowym wcale się nie wzmocniła, możliwości wygrania przez nią konfliktu są stosunkowo nikłe – powiedział prof. Mieczysław Ryba.

 

Prezydent USA zarzuca Rosji, że nie przestrzega porozumienia z Genewy. Barak Obama zagroził Moskwie dalszymi sankcjami. Stwierdził, że wprowadzone już sankcje mają wpływ na rosyjską gospodarkę.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl