fot. PAP/EPA

J. Biden: Będę rozmawiać o Rosji z liderami G7, UE i NATO

Prezydent USA, Joe Biden, zapowiedział w piątek, że będzie wkrótce rozmawiał o Rosji z liderami krajów G7, Unii Europejskiej i NATO – podaje Reuters. Biały Dom poinformował, że 1 marca wizytę w Waszyngtonie złoży premier Włoch, Giorgia Meloni.

Joe Biden ma rozmawiać w sobotę podczas wideokonferencji z liderami krajów G7 i prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim. W piątek ogłosił nowe sankcje przeciwko Moskwie w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę oraz śmiercią w kolonii karnej lidera opozycji Aleksieja Nawalnego

Reuters informuje też, że 1 marca wizytę w Białym Domu ma złożyć premier Włoch, Giorgia Meloni. Rozmowy mają dotyczyć wsparcia Ukrainy, zapobieżeniu eskalacji na Bliskim Wschodzie, pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy, wydarzeń w Afryce Północnej i Chin.

PAP

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl