fot. PAP/EPA

Siły amerykańskie zniszczyły gotowe do wystrzelenia drony rebeliantów Huti

Armia amerykańska powiadomiła w piątek, że zniszczyła na terenie Jemenu gotowe do wystrzelenia drony i rakiety manewrujące, należące do rebeliantów Huti, „po ustaleniu, że stanowią one bezpośrednie zagrożenie dla statków handlowych i okrętów marynarki wojennej USA”.

Centralne Dowództwo armii poinformowało, że amerykański atak wymierzony był w cztery drony i dwa pociski manewrujące, które miały zostać wystrzelone z kontrolowanych przez Huti obszarów Jemenu w kierunku Morza Czerwonego. Przekazało również, że wojsko ponadto zestrzeliło także trzy drony kamikadze w pobliżu statków handlowych na Morzu Czerwonym.

Jak podało Centralne Dowództwo, ostrzał przeprowadzono w czwartek i piątek, przy czym żaden statek bądź okręt nie ucierpiał.

Rebeliancki ruch jemeńskich Huti od listopada ubiegłego roku ostrzeliwuje statki handlowe, twierdząc, że stanowi to wsparcie dla walczących z Izraelem palestyńskich terrorystów z Hamasu. Ich ataki na statki na Morzu Czerwonym i w Zatoce Adeńskiej zaburzyły międzynarodowy transport, (przez Morze Czerwone przepływa około 12 proc. światowej wymiany handlowej) oraz nasiliły obawy o rozprzestrzenienie się palestyńsko-izraelskiego konfliktu zbrojnego na cały obszar Bliskiego Wschodu.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl