fot. pixabay.com

Honduras wdzięczny papieżowi Franciszkowi za pomoc

Do Hondurasu dotarł dar papieża Franciszka: trzy respiratory oraz inny materiał medyczny potrzebny do walki z koronawirusem. Trafi on do szpitala El Carmen w Tegucigalpie. W tym środkowoamerykańskim kraju zachorowało dotąd ponad 28,5 tys. osób, zmarło blisko 800.

Szpital El Carmen w Tegucigalpie prowadzą Siostry Karmelitanki Misjonarki św. Teresy. Personel szpitalny przyjął papieski dar z wielką radością i wdzięcznością. Honduras boryka się z poważnymi problemami, aby stawić czoła pandemii.

„Jest to drobny gest, ale poprzez niego papież Franciszek chce dołożyć swoje ziarenko, aby pomóc mieszkańcom Hondurasu w walce z tym straszliwym kryzysem” – powiedział nuncjusz apostolski ks. abp Gabor Pinter.

„Ojciec Święty śledzi z uwagą i niepokojem rozwój sytuacji w tym kraju i wie, że przechodzi on przez trudny okres. Pragnie zachęcić naród Hondurasu, aby nie tracił nadziei. Ufając Bogu, wspólnie pokonamy ten kryzys z wiarą i miłością” – podkreślił nuncjusz.

Z kolei s. Cruz Idalia Pérez, dyrektor szpitala, zwróciła uwagę na „wielką słabość infrastruktur, aby móc pomóc chorym”. Jej zdaniem takie papieskie gesty pomagają tworzyć „miejsca, w których chory traktowany jest z godnością, jest dostrzeżony i otrzymuje integralną pomoc”.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl