fot. PAP/EPA

Papież wyraził solidarność z chorymi na AIDS

W przypadający w niedzielę Światowy Dzień Walki z AIDS papież Franciszek wyraził solidarność z chorymi, szczególnie z dziećmi. Modlił się za osoby dotknięte tą chorobą oraz za lekarzy i naukowców prowadzących nad nią badania.

Zwracając się do wiernych podczas południowego spotkania w Watykanie na modlitwie Anioł Pański, papież mówił o „cichym zaangażowaniu” misjonarzy i innych osób niosących pomoc chorym.

– „Módlmy się za wszystkich, także za lekarzy i badaczy” – powiedział papież Franciszek. „Niech każdy chory, bez wyjątku, ma dostęp do kuracji, której potrzebuje – dodał.

W pierwszą niedzielę Adwentu papież przypomniał, że rozpoczyna on nową drogę Ludu Bożego z Jezusem.

Zachęcił wiernych, by odkrywali „na nowo piękno wspólnego podążania wszystkich; Kościoła – z jego powołaniem i misją, całej ludzkości, narodów, cywilizacji, kultur, wszystkich idących po ścieżkach czasu”.

Jest to pielgrzymka do „Królestwa sprawiedliwości i pokoju” – wskazał papież Franciszek. Przypomniał słowa proroka Izajasza: „Wtedy swe miecze przekują na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza, nie będą się więcej zaprawiać do wojny”.

– Ale kiedy to nastąpi? Kiedy nadejdzie ten piękny dzień, w którym broń zostanie rozłożona na części i zamieniona na narzędzia pracy? – pytał papież Franciszek, po czym odparł, że „jest to możliwe”.

„Postawmy na nadzieję, na pokój, który będzie możliwy” – wezwał papież Franciszek.

PAP/RIRM

drukuj