fot. PAP/EPA

Watykan: Papież Franciszek przewodniczył Mszy św. w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Dziś pierwszy dzień Nowego Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia przypada także Światowy Dzień Pokoju. W Bazylice św. Piotra sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył Ojciec Święty Franciszek.

Życie jest darem, który umożliwia nam ciągłe rozpoczynanie od nowa – podkreślał w czasie Mszy Świętej sprawowanej w Bazylice św. Piotra Ojciec Święty Franciszek. Papież zachęcał wiernych do modlitwy o łaskę zadziwienia.

– Życie bez zadziwienia staje się szare, nawykowe; podobnie jest z wiarą. I także Kościół potrzebuje odnowy zadziwienia, że jest domem żywego Boga, Oblubienicą Pana, Matką rodzącą dzieci. W przeciwnym razie grozi mu, że będzie przypominał piękne muzeum przeszłości – podkreślił podczas homilii Ojciec Święty Franciszek.

W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Papież podkreślał, że w dzisiejszym rozdartym świecie, pełnym rozproszenia i samotności, musimy powierzyć się Matce.

– Maryja jest lekarstwem na samotność i dezintegrację. Jest Matką pocieszenia, która jest z tym, kto jest sam. Wie, że aby pocieszyć, nie wystarczają słowa, potrzebna jest obecność i jest obecna jako matka. Pozwólmy Jej ogarnąć nasze życie – akcentował Papież.

Ojciec Święty apelował do wiernych, aby dali się prowadzić za rękę Matce Bożej.

– Weź nas za rękę, Maryjo. Trzymając się Ciebie pokonamy najciaśniejsze zakręty historii. Prowadź nas za rękę, abyśmy odkryli łączące nas więzy – zaznaczył papież Franciszek.

Pierwszego stycznia przypada także Światowy Dzień Pokoju.

– Dzisiaj obchodzimy 52. światowy dzień pokoju którego temat brzmi: Dobra polityka służy pokojowi. Nie myślmy, że polityka jest zarezerwowana tylko dla rządzących: wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za życie „miasta”, za dobro wspólne. Także polityka jest dobra zależnie od tego, na ile każdy wypełnia swoją rolę w służbie pokoju. Niech nam pomaga w tym codziennym trudzie Święta Boża Rodzicielka – mówił Papież do wiernych zgromadzonych na modlitwie Anioł Pański, nawiązując do swojego orędzia na Światowy Dzień Pokoju.

Ojciec Święty złożył wiernym noworoczne życzenia. Podkreślał, że rozpoczynający się dzisiaj rok będzie dobry zależnie od tego, na ile ​​każdy przyjmie dobro Boga, które Jezus przychodząc, wniósł w ten świat. Na zakończenie Papież prosił nas, abyśmy pamiętali o nim w swoich modlitwach.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl