Papież uda się dziś do San Cristóbal de Las Casas

Msza św. dla Indian oraz spotkanie z rodzinami to dwa główne punkty kolejnego dnia pielgrzymki Ojca św. w Meksyku.

Dziś Papież z miasta Meksyk uda się do San Cristóbal de Las Casas. O godz. 17.15 czasu polskiego, w miejskim ośrodku sportowym będzie sprawował Mszę św. Po niej zaplanowano obiad z przedstawicielami Indian stanu Chiapas. Następnie Ojciec św. Franciszek odwiedzi katedrę, a później w Tuxtla Gutiérrez spotka się z rodzinami.

Wczoraj Papież sprawował Mszę św. na terenie Ośrodka Studiów w Ecatepec. Połowa z 1,7 mln mieszkańców tego miasta żyje w skrajnym ubóstwie. W homilii Ojciec Święty apelował, by pokładać ufność w Bogu.

– Dlatego Kościół obdarza nas tym czasem, wzywa nas do nawrócenia, mając jedną tylko pewność: to On na nas czeka i chce uzdrowić nasze serca z tego wszystkiego, co je poniża, degradując się lub degradując. To Bóg, który nosi imię: miłosierdzie. Jego imię jest naszym bogactwem, Jego imię jest naszą sławą, Jego imię jest naszą władzą i w Jego imieniu jeszcze raz mówimy słowami Psalmu: „Ty jesteś moim Bogiem i w Tobie pokładam ufność” – mówił Papież.

Po powrocie do miasta Meksyk Papież złożył wizytę w szpitalu pediatrycznym. Odwiedził tam między innymi oddział hematologii i onkologii. Apostolska wizyta w Meksyku zakończy się w środę. To 12. podróż zagraniczna Ojca św. Franciszka.


RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl