fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Wspólny przemarsz koreańskich sportowców na igrzyskach daje nadzieje na pokój

Papież Franciszek powiedział podczas audiencji generalnej, że planowany wspólny przemarsz sportowców z obu Korei na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu daje nadzieję na pokój.

Zwracając się do kilku tysięcy wiernych podczas spotkania w Watykanie, Franciszek nawiązał do rozpoczynających się w piątek Igrzysk i podkreślił, że wezmą w nich udział 92 państwa.

„Tradycyjny rozejm olimpijski w tym roku nabiera specjalnego znaczenia; reprezentacje obu Korei maszerować będą pod jedną flagą (…). Ten fakt daje nadzieję na świat, w którym konflikty rozwiązywane są pokojowo poprzez dialog i wzajemny szacunek, tak, jak uczy tego także sport” – oświadczył Papież.

Franciszek pozdrowił Międzynarodowy Komitet Olimpijski, uczestniczących w Igrzyskach sportowców oraz naród Półwyspu Koreańskiego.

„Wszystkim towarzyszę modlitwą i ponawiam zaangażowanie Stolicy Apostolskiej, by wesprzeć każdą przydatną inicjatywę na rzecz pokoju i spotkania między narodami” – dodał. Zaapelował następnie: „Niech te Igrzyska będą wielkim świętem przyjaźni i sportu”.

PAP/RIRM

drukuj