Papież być może odwiedzi Kubę

Ojciec Święty rzeczywiście bierze pod uwagę wizytę na Kubie jako etap wrześniowej podróży do USA, jednak jest jeszcze za wcześnie, by mówić o podjętej w tej sprawie decyzji.

W ten sposób watykański rzecznik odniósł się do szeroko komentowanego doniesienia Wall Street Journal, jakoby papież Franciszek planował odwiedzić wyspę przed albo po uroczystościach Światowego Spotkania Rodzin w Filadelfii.

Zdaniem amerykańskiej gazety takie wydarzenie „stanowiłoby polityczne wsparcie dla obu krajów w ich wysiłkach na rzecz przywrócenia stosunków dyplomatycznych po ponad 50 latach”. Warto dodać, że w rozpoczęciu tych starań niebagatelną rolę odegrała właśnie watykańska dyplomacja i sam Papież.

 

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl