Ojciec Święty udaje się do Korei Południowej

Po Brazylii i Ziemi Świętej przyszedł czas na Koreę Południową. Właśnie tam Ojciec Święty Franciszek udaje się dziś ze swą wizytą apostolską. Głównym celem papieskiej pielgrzymki są VI Azjatyckie Dni Młodzieży oraz beatyfikacja 124. męczenników koreańskich.

„Dobrze, przyjadę” – odpowiedział Ojciec Święty Franciszek na zaproszenie koreańskiego księdza biskupa na VI Azjatyckie Dni Młodzieży. Miało to miejsce podczas ostatnich Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Papież słowa dotrzymał i już dziś rozpoczyna swą wizytę apostolską do Korei Południowej. Hasłem, które mu towarzyszy są słowa zaczerpnięte z Księgi Izajasza: „Powstań, świeć!”.

–  Od środy do poniedziałku odbędę podróż apostolską do Korei. Proszę, towarzyszcie mi modlitwą. Potrzebuję jej! – apelował Ojciec Święty w Rzymie.

Azjatyckie spotkanie młodych to niejedyny cel jego podróży. Drugim ważnym wydarzeniem papieskiej pielgrzymki będzie beatyfikacja 124. koreańskich męczenników.

Jego Świątobliwość spotka się także z rodzinami, które straciły swoich bliskich w katastrofie koreańskiego promu, w kwietniu ubiegłego roku. Wówczas zginęło 300 osób. Papież uda się również na cmentarz zabitych nienarodzonych dzieci, gdzie zaniesie swą modlitwę w intencji nienarodzonych. Wizyta Ojca Świętego Franciszka dla wielu Koreańczyków jest niezwykłą łaską.

– Nasze państwo przeżyło wiele trudności. Mam nadzieję, że wizyta Ojca Świętego Franciszka pomoże nam rozwiązać problemy dzięki jego łasce – szczególnie konflikt pomiędzy północną i południową Koreą – podkreśla Choo Hye-Ok – 58 letnia mieszkanka Korei Południowej.

Jego modlitwa przyczyni się do pokoju w całej Azji – wierzy ks. bp Kang U-li.

– Wierzymy, że Ojciec Święty wybrał południową Koreę jako pierwszą Podróż do Azji, pomimo tego, iż jest w najdalszym krańcu kontynentu, ponieważ chce modlić się z nami o pokój na półwyspie koreańskim i w całej Azji – powiedział przewodniczący konferencji biskupów katolickich w Korei ks. bp Kang U-li.

Wizyta do Azji, to trzecia zagraniczna podróż papieża Franciszka po Brazylii i Ziemi Świętej. Zakończy się 18 sierpnia. Transmisję pielgrzymki w TV Trwam i Radiu Maryja.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj