Ks. abp M. Jędraszewski podczas Nieszporów w Kalwarii Zebrzydowskiej: Każdy, kto wierzy w Chrystusa nosi w sobie obietnicę życia wiecznego

Włączamy się w historię Matki Najświętszej, naszych świętych i bohaterów, i prosimy (…), byśmy przeniknięci Jej przykładem, wzrastali w nadziei, że jako Jej dzieci, będziemy razem z Nią i Jej Boskim Synem w domu Ojca bogatego w miłosierdzie – mówił metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski podczas Nieszporów przy Kaplicy Domu Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Ks. abp A. Szal w Kalwarii Pacławskiej: Szanujmy nasze rodziny i módlmy się, by nie uległy zniszczeniu

Metropolita przemyski ks. abp Adam Szal podczas czwartkowej Mszy św. w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla nawoływał, aby zwrócić wielką uwagę na rodziny, szanować je i modlić się, aby nie uległy zniszczeniu. Wcześniej odczytał dekret podnoszący tamtejszy kościół do rangi bazyliki mniejszej.

Ks. kard. S. Dziwisz w Kalwarii Zebrzydowskiej apeluje o społeczną jedność

Siostry i bracia, nie ulegajmy zniechęceniu. Nie zatrzymujmy się na tym, co nas dzieli, bo przecież w nas i wokół nas jest wiele dobra, wiele ofiarności, wiele miłości. Umacniajmy w nas to, co dobre, co buduje, co zacieśnia osobiste i społeczne więzi – apeluje ks. kard. Stanisław Dziwisz. Krakowski metropolita senior przewodniczył sumie odpustowej w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie 13 sierpnia obchodzona jest Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

Ks. abp Sławoj Leszek Głódź przechodzi na emeryturę

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia z pełnienia posługi arcybiskupa metropolity gdańskiego. Ks. abp Głódź kończy dziś 75 lat, tym samym osiągnął wiek emerytalny i przechodzi na emeryturę. Decyzją Papieża Franciszka administratorem apostolskim archidiecezji gdańskiej sede vacante został biskup elbląski ks. bp Jacek Jezierski. O decyzji Papieża poinformował dziś w południe Nuncjusz Apostolski w Polsce.

[TYLKO U NAS] J. Budziaszek: Polacy muszą zrozumieć, że ze wszelką zarazą może sobie poradzić nie człowiek, tylko Matka Najświętsza, która jest nam dana na obronę

Polacy muszą zrozumieć, że ze wszelką zarazą może sobie poradzić nie człowiek, tylko Matka Najświętsza, która jest nam dana na obronę. Zapominamy o tym, że mamy Królową, która nas wybrała, że tylko Ona zwycięży – powiedział Jan Budziaszek, inicjator Uwielbienia Jednego Serca Jednego Ducha, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.