[TYLKO U NAS] Ks. dr D. Chmielewski SDB o akcji „Zaadoptuj nieprzyjaciela Kościoła”: Modlimy się każdego dnia Koronką do Bożego Miłosierdzia za tego, którego Matka Boża i Pan Jezus wskażą nam w sercu

Widzimy bardzo mocny atak na Kościół katolicki. Modlimy się każdego dnia Koronką do Bożego Miłosierdzia, ofiarowując ją właśnie za tego, którego Matka Boża i Pan Jezus wskażą nam w sercu – mówił ks. dr Dominik Chmielewski SDB, założyciel wspólnoty „Wojownicy Maryi”, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. Salezjanin opowiadał o akcji modlitewnej „Zaadoptuj nieprzyjaciela Kościoła”.

Na Jasną Górę dotrze dziś 42. Toruńska Piesza Pielgrzymka

Na Jasną Górę dotrze dziś 42. Toruńska Piesza Pielgrzymka. O godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu. W tym roku, z racji na epidemię koronawirusa, pielgrzymka przybrała formę sztafety. Każdego dnia trasę pokonywała inna grupa pątników. Wśród pielgrzymów jest m.in. ks. bp Józef Szamocki, biskup pomocniczy diecezji toruńskiej.

Na Policy – szlakiem ks. kard. Karola Wojtyły

W Skawicy znajduje się początek jednego z najładniejszych szlaków turystycznych na terenie gminy Zawoja. Dokładnie w dniu 9 września 1978 r. wyruszył na ten szlak ks. kard. Karol Wojtyła na ostatnią górską wycieczkę w Polsce, krótko przed wybraniem na Stolicę Apostolską. Szlak ten prowadzi na Halę Krupową, Policę i zejście do przełęczy Lipnickiej (Krowiarki).

Ks. abp M. Jędraszewski na Jasnej Górze: Chrześcijanin, który nie chce być Bożym dzieckiem i przyjmuje mentalność tego świata, obojętniejąc na najświętsze wartości, zamyka przed sobą przyszłość

Kochać Boga całym sercem i duszą, to także znaczy kochać siebie, stworzonego na Boży obraz i podobieństwo. Kochać siebie jako mężczyznę i kobietę w całej swej osobowej godności, w której ogromną rolę odgrywa nasza płciowość, a której nie można dowolnie zmieniać ani ośmieszać – wskazał metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. na Jasnej Górze. Eucharystia, sprawowana przy ołtarzu polowym, była zwieńczeniem sześciodniowej wędrówki do stóp Matki Bożej Częstochowskiej w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.